Uspokajanie
podtelnkiem azotu

Więcej

System bezbolesnych znieczuleń
SleeperOne

Więcej

System wybielania zębów
Beyond ™

Więcej

Trochę o najmłodszych...

Stomatologia dziecięca to specjalizacja, której celem jest troska o piękny uśmiech dziecka.

Strach dziecka przed wizytą u stomatologa jest naturalną reakcją na nowe osoby, miejsce oraz nieznane narzędzia, dlatego małego pacjenta należy odpowiednio przygotować do takiej wizyty. W naszej ofercie gwarantujemy bezpłatną pierwszą wizytę adaptacyjną , na której dziecko zapoznaje się ze swoim przyszłym lekarzem i otoczeniem. Wizyta odbywa się u boku rodzica lub opiekuna po to, aby dziecko czuło się bezpiecznie. W zależności od wieku pacjenta często uciekamy się do najróżniejszych metod, aby pobudzić wyobraźnię dziecka i odwrócić jego uwagę od samego zabiegu. Jednak nigdy nie okłamujemy naszych pacjentów ani nie działamy z zaskoczenia. Uzyskanie zaufania małego pacjenta to podstawa jego pozytywnego nastawienia do stomatologa, które często pozostaje na całe życie.

Również dla najmłodszych dysponujemy wypełnieniami w 7 tęczowych kolorach i naklejkami „Dzielnego pacjenta” . Możliwośc wyboru koloru wypełnienia, zachęci do współpracy z lekarzem dentystą, a nagroda za odwagę powinna być zakończeniem wizyty i motywować do kolejnych.

PORADY DLA RODZICÓW:

1.Jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zębów mlecznych, dziąsła powinny być regularnie przemywane gazikiem nasączonym wodą.

2. Po pojawieniu się pierwszego ząbka należy zacząć używać specjalnej szczoteczki i pasty dla dzieci. Szczoteczka jest odpowiednio mniejsza, przystosowana do jamy ustnej naszych maluchów, a pasta do zębów dla dzieci zawiera mniejszą ilośći fluoru (500ppm), ze względu na to, że duża jej część jest po prostu połykana.

3. Pierwsza wizyta adaptacyjna dziecka w gabinecie powinna się odbyć tuż po ukazaniu pierwszych zębów mlecznych tj. w wieku 6-12 miesięcy. Dzięki temu dziecko nie kojarzy wizyty u dentysty z czymś nieprzyjemnym, a rodzice dostają wskazówki dotyczące pielęgnacji wyrzynyjących się ząbków.

4. Rodzice powinni pomagać dzieciom w szczotkowaniu zębów do 6 roku życia, aby w tym czasie wyćwiczyć u nich odpowiednie nawyki manualne i systematyczność.

5. Nawet gdy w zębach mlecznych, nie stwierdza się próchnicy wskazane jest raz na 6 miesięcy fluorowanie zębów w celu ich wzmocnienia i ochrony. Jako, że jest to zabieg bezbolesny możne być dla dziecka początkiem przygody z gabinetem stomatologicznym.

6. Obowiązkowo po wyrznięciu pierwszych zębów stałych ( "szóstek") należy niezwłocznie zgłosić się na wizytę w celu lakowania, co zabezpieczy zęby przed rozwojem próchnicy.